System Normatec jako wsparcie w leczeniu nadwagi
System Normatec jako wsparcie w leczeniu nadwagi

Leczenie nadwagi to złożony proces, który łączy w sobie działania z zakresu dietetyki, fizjoterapii, kosmetologii oraz diagnostyki chorób przewlekłych mogących być źródłem problemu. Działania fizjoterapeuty nie ograniczają się wyłącznie do zaplanowania planu ćwiczeń i rozkładu aktywności fizycznej dla odchudzającego się pacjenta. Jest to także zadbanie o adaptację organizmu do zmian masy ciała. Proces ten może wspomóc system Normatec. Zaletą korzystania z urządzenia jest także możliwość stosowania go w warunkach domowych. Dowiedz się z naszego artykułu, jak działa Normatec u osób z nadwagą!

 

Obrzęki limfatyczne u osób z nadwagą – konieczność drenażu limfatycznego

Nadwaga wiąże się często z zaburzeniami pracy układu limfatycznego. U pacjentów otyłych, zwłaszcza gdy BMI sięga powyżej 59 występuje większa skłonność do postawania obrzęków limfatycznych. Warto więc w takich sytuacjach udać się do lekarza, który pokieruje leczeniem. Dbając o obieg płynów u osób z nadwagą i otyłością stosuje się:

 • manualny drenaż limfatyczny w gabinetach fizjoterapeutycznych

 • drenaż mechaniczny za pomocą urządzeń takich jak system Normatec (w warunkach gabinetowych lub domowych)

 • ćwiczenia wspomagające obieg płynów i krążenie krwi (zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych)

 • leki przepisane przez lekarza

 • zalecenia dietetyka (wypijanie odpowiedniej ilości wody, unikanie nadmiaru soli w diecie, indywidualnie dobrany sposób żywienia).

Wszystkie te czynniki są ważne u osób z otyłością, gdyż ze względu na przeciążone stawy i uczucie ciężkości nóg wielu pacjentów z nadwagą rezygnuje z aktywności fizycznej. Osoby z nadmierną masą ciała mają także zmniejszoną wydolność organizmu oraz mniejszą gibkość ruchów. To wszystko przyczynia się do wybieranego przez pacjentów z nadwagą siedzącego trybu życia, który wtórnie nasila problem i wielkość obrzęku limfatycznego.

 

Cele drenażu limfatycznego w leczeniu otyłości

Drenaż limfatyczny z wykorzystaniem systemu Normatec wywiera pozytywny wpływ na na organizm odchudzającej się osoby. Wśród zalet korzystania z urządzenia do drenażu mechanicznego w przypadku nadwagi i otyłości na uwagę zasługuje:

 • zmniejszenie cellulitu

 • usprawnienie przepływu limfy

 • przyspieszenie wydalania toksyn z organizmu

 • zmniejszenie obrzęków tłuszczowych

 • efekt ujędrniający

 • wsparcie procesu redukcji tkanki tłuszczowej

 • wspomaganie drenowania rozbitych innymi zabiegami komórek tłuszczowych

 • poprawa samopoczucia, zmniejszenie stresu i wrażenia ociężałości.

System Normatec dzięki korzystnemu działaniu wspierającemu organizm w czasie odchudzania się stanowi dobre uzupełnienie planu postępowania dla osoby z nadwagą lub otyłością.

 normatec

 

Drenaż limfatyczny z systemem Normatec przed liposukcją

Przygotowanie do liposukcji z uwzględnieniem drenażu limfatycznego to aktualnie standard postępowania. Zabieg liposukcji jest inwazyjnym, ale często jedynym sposobem usunięcia nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Liposukcja, czyli tzw. odsysanie tłuszczu jest jednak wyzwaniem dla organizmu, dlatego należy przed jego wykonaniem dobrze się przygotować. W tym celu warto skorzystać m.in. z urządzenia Normatec, które pomoże:

 • uelastycznić tkanki

 • zmniejszyć obrzęki limfatyczne i zaleganie płynów

 • rozluźnić mięśnie

 • udrożnić węzły chłonne

 • zapobiegać zakrzepicy żylnej (u osób z otyłością jest zwiększone ryzyko zakrzepicy, dlatego należy pamiętać o regularnych kontrolach u chirurga naczyniowego i stosowaniu zaleceń specjalisty).

Tak przygotowane tkanki, w połączeniu z innymi działaniami, a zwłaszcza z wykonaniem zaleconych przez lekarza badań to większe bezpieczeństwo zabiegu i szybszy proces regeneracji po wykonaniu liposukcji. Należy pamiętać, że postępowanie pozabiegowe jest nieco inne, a drenaż, gdy jest już możliwy, wykonywany jest zazwyczaj manualnie. Możliwość ponownego wspierania się w walce o piękną sylwetkę i zdrowe tkanki drenażem mechanicznym należy skonsultować z lekarzem oraz z fizjoterapeutą.

 

Drenaż mechaniczny Normatec wsparciem podczas odchudzania

Korzystanie z drenażu limfatycznego z zastosowaniem urządzenia Normatec to jeden z czynników, który warto wprowadzić do leczenia nadwagi i otyłości. Wspomaganie procesu odchudzania, dbając o obieg płynów i wygląd kończyn to jedna z wielu zalet systemu Normatec. Możliwość wykonywania drenażu w gabinecie i samodzielnie w domu poprawia dostęp do zabiegu, co przy regularnym stosowaniu może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.

normatec 2

normatec 3

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl