Drenaż limfatyczny Normatec w sportach zimowych – jak przygotować się do jazdy na nartach i snowboardzie?
Drenaż limfatyczny Normatec w sportach zimowych – jak przygotować się do jazdy na nartach i snowboardzie?

Przygotowanie do sezonu zimowego z pewnością rozpoczęli już wszyscy wybierający się na narty lub snowboard. Podczas takiego wyjazdu warto skorzystać także z drenażu limfatycznego. Jego wykonywanie będzie pomocne przed wysiłkiem, ale też po całym dniu spędzonym na stoku, jako forma regeneracji. System do drenażu limfatycznego można wygodnie zabrać ze sobą w podróż – właśnie w tym celu przygotowane zostały specjalne torby i plecaki na sprzęt drenażowy. Zabranie urządzenia Normatec ze sobą na wyjazd ma wiele zalet – sprawdź, dlaczego warto korzystać z drenażu limfatycznego w aktywnościach zimowych!

 

Rola drenażu limfatycznego w przygotowaniu do jazdy na nartach

Treningi przed sezonem zimowym należy rozpocząć z wyprzedzeniem, uwzględniając:

  • ćwiczenia stabilizacji stawów (zwłaszcza kolanowych i skokowych)

  • ćwiczenia wytrzymałości mięśni (ze szczególnym uwzględnieniem mięśni czworogłowych uda i trójgłowych łydki)

  • wzmacnianie stabilizacji centralnej

  • dbałość o elastyczność mięśni.

Wszystkie te przygotowania warto wesprzeć drenażem limfatycznym. Korzystanie z urządzenia Normatec do drenażu mechanicznego pozwala poprawić krążenie w kończynach dolnych, dzięki czemu można uzyskać lepsze ukrwienie, odżywienie i dotlenienie mięśni. Są to czynniki ważne podczas zwiększonej aktywności fizycznej w sezonie zimowym.

U osób jeżdżących na nartach dbanie o dobrą kondycję mięśni (zwłaszcza kończyn dolnych i tułowia) pomaga zapobiegać kontuzjom. Ponadto mięśnie wytrenowane i dobrze odżywione wolniej się męczą, co pozwala w pełni korzystać z aktywności na stokach.

 

Regeneracja po jeździe na nartach i snowboardzie – zastosowanie drenażu mechanicznego

Drenaż limfatyczny jest dobrym pomysłem nie tylko w przygotowaniach do sezonu narciarskiego, ale też po aktywnym dniu spędzonym na nartach, snowboardzie lub na łyżwach.

Urządzenie drenażowe Normatec pomoże zregenerować się po wysiłku, dzięki czemu:

  • mięśnie będą szybciej gotowe do kolejnego wyjścia na stok,

  • jest mniejsze ryzyko powstania zakwasów powysiłkowych.

Takie działanie cenią sobie wszystkie osoby, które chcą w pełni wykorzystać zimowy wyjazd.

normatec w sportach zimowych

Regeneracja mięśni z drenażem mechanicznym w zmniejszaniu ryzyka kontuzji

Każdy, kto jeździł na nartach lub snowboardzie przez kilka dni z rzędu wie, że organizm potrzebuje sprawnej regeneracji, aby utrzymać mięśnie w dobrej formie. Warto pamiętać, że podejmowanie kolejnej aktywności mimo przeciążenia mięśni lub uczucia zmęczenia jest niekorzystne i może skutkować kontuzją. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o regenerację po każdym zimowym wysiłku.

Przed wyjazdem na narty najlepiej skonsultować się z fizjoterapeutą, który pomoże dobrać parametry zabiegu drenażowego. Po ustawieniu czasu i siły masażu sama obsługa urządzenia jest intuicyjna, a system współpracuje z wygodną aplikacją.

 

Normatec – zestaw do drenażu limfatycznego podczas zimowych wyjazdów

Wybierając się na ferie zimowe lub na aktywny weekend na stoku, oprócz sprzętu narciarskiego i snowboardowego warto spakować w podróż system Normatec. Praktyczna torba lub plecak pozwolą wygodnie przenosić urządzenie do drenażu limfatycznego. Mając przy sobie Normatec, bardziej efektywna będzie regeneracja powysiłkowa, a zabieg drenażu pozwoli na pełniejsze odprężenie. Ta chwila, gdy można usiąść w ciepłym pokoju i poczuć moc pulsacyjnego masażu może być dopełnieniem zimowego wypoczynku po dniu pełnym aktywności.

 

Drenaż limfatyczny podczas ferii zimowych – jak wrócić ze stoku bez zakwasów?

Chcąc korzystać z zimowych aktywności, zmniejszając przy tym ryzyko zakwasów, kontuzji i przeciążenia organizmu należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do sezonu. Ćwiczenia (najlepiej dobrane przez fizjoterapeutę lub trenera) dobrze jest uzupełnić zabiegami poprawiającymi funkcjonowanie mięśni. Tak działa np. drenaż limfatyczny. Dzięki urządzeniu do drenażu mechanicznego można zadbać także o regenerację. Warto więc korzystać ze sprzętu Normatec w ramach przygotowań do zimy i zabrać system do masażu na zimowe wyjazdy.

normatec 3

akcesoria Normatec

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl