Masaż z rollerem wibracyjnym Vyper GO – kiedy i jak z niego korzystać?
Masaż z rollerem wibracyjnym Vyper GO – kiedy i jak z niego korzystać?

Roller wibracyjny to przyrząd o wielu funkcjach i możliwościach. W czasie korzystania z niego można złagodzić napięcie opracowywanych mięśni, równocześnie wzmacniając stabilizację centralną i czucie głębokie. Jest to szczególnie przydatne w sporcie. W artykule przybliżamy działanie rollera wibracyjnego i przedstawiamy przykłady jego zastosowania.

 

Jak działa roller wibracyjny Vyper GO?

Roller wibracyjny Vyper GO to podręczne urządzenie do masażu. Został zaprojektowany w taki sposób, aby jeszcze lepiej pomóc rozluźnić napięte mięśnie. Dodatkowo, korzystając z niego, można też ćwiczyć.

Przykładowo, gdy uruchomiony roller znajduje się pod plecami, można wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, miednicy i nóg. Element wibracji pozwala też bardziej pobudzić receptory czucia głębokiego.

Roller jest zasilany mocą silnika 26 W i wyposażony w litowo-jonowy akumulator.

Kiedy stosować roller wibracyjny Vyper GO?

Roller wibracyjny Vyper GO może być zastosowany do:

  • rozgrzewki przed wysiłkiem

  • ćwiczeń głębokich stabilizatorów tułowia i miednicy

  • rozluźniania nadmiernie napiętych mięśni pleców i kończyn dolnych

  • regeneracji po treningu.

Roller Vyper GO oprócz zastosowania w sporcie może też pomóc zmniejszyć napięcie mięśni np. po przyjściu z pracy. Można z niego korzystać, zaczynając od kilku minut. Takie połączenie masażu z ćwiczeniami może być szczególnie przydatne u osób pracujących zdalnie, przy komputerze, a więc potrzebujących zarówno ćwiczeń, jak i jednoczesnego rozluźnienia spiętych okolic masażem wibracyjnym.

 

Jak używać rollera wibracyjnego Vyper GO?

Aby rozluźnić napięty mięsień lub rozpocząć ćwiczenia z rollerem, należy:

  1. Włączyć urządzenie na przycisku i przytrzymać przycisk przez 3 sekundy, aż zaświecą się diody

  2. Nacisnąć jeszcze raz na przycisk, chcąc wybrać 1 stopień wibracji, 2 naciśnięcia to drugi stopień, trzy – trzeci (siłę wibracji należy ustawić zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty)

  3. Umieścić roller pod obszarem, który ma być masowany i poruszać się po nim w przód i w tył lub wykonywać ćwiczenia dobrane przez fizjoterapeutę.

Początkowo zwykle stosuje się mniej intensywny i krótszy masaż.

vyper go

Chcąc używać rollera w formie profilaktycznej, należy wcześniej skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Jest to ważne zwłaszcza u osób, u których zdarzają się epizody bólu kręgosłupa (szczególnie, jeżeli ból promieniuje do nogi).

 

Ćwiczenia z rollerem Vyper GO

 

Użycie rollera Vyper GO może stanowić także samodzielny trening. Wibracja dodatkowo pomaga pobudzić głębokie warstwy mięśniowe, które w dużej mierze odpowiedzialne są za stabilizację kręgosłupa. A kręgosłup, im lepiej trzymany przez mięśnie, tym jest mniej podatny na urazy, takie jak np. wysunięcia dysków. Z tego względu roller Vyper GO zalecany jest także dla osób chcących zadbać w warunkach domowych o swoją formę, kondycję i zdrowie kręgosłupa. Jest to dobra opcja dla tych, którzy już ćwiczyli mięśnie tułowia na płaszczyźnie stabilnej. Vyper GO będzie bardzo przydatny także osobom, które opanowały już korzystanie z tradycyjnego rollera i chciałyby wprowadzić odmianę, a także kolejny poziom trudności w ćwiczeniach.

Przykład ćwiczenia z zastosowaniem rollera Vyper GO:

Roller znajduje się na macie. Po ustawieniu stopnia wibracji (początkowo warto wybrać 1 stopień) należy przyjąć pozycję podporu tyłem w taki sposób, aby roller znalazł się pod pośladkami. Prawa noga, zgięta w kolanie oparta jest stopą o matę. Lewa stopa opiera się zewnętrznym brzegiem o prawe udo. Utrzymując równowagę, należy przesuwać się w przód i w tył, cały czas utrzymując kontakt z rollerem. Po 10 sekundach zmienić ustawienie nóg: lewa noga, zgięta w kolanie oparta jest stopą o matę, a prawa stopa oparta jest zewnętrznym brzegiem na lewym udzie.

ćwiczenia z rollerem

 

Zalety korzystania z rollera wibracyjnego Vyper GO

Roller wibracyjny Vyper GO ma wiele zalet. To świetny sposób na wykonanie masażu w domu, bez konieczności udawania się do masażysty. Urządzenie to pomoże rozluźnić nadmiernie napięte i przeciążone mięśnie oraz poprawić trofikę tkanek. Pozwala też na rozgrzanie mięśni przed treningiem i zapobieganie zakwasom po treningu. Wszystkie te zalety sprawiają, że uprawiając sport, a także potrzebując rozluźnienia spiętych tkanek, warto sięgnąć po roller generujący wibrację.

roller vyper go

vyper3

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl