System Normatec w podróży ‒ komfort i profilaktyka
System Normatec w podróży ‒ komfort i profilaktyka

 

Zbliżający się czas wakacyjnych wyjazdów to dobry moment, by zadbać o swoje zdrowie. Wybierając się na urlop, należy pomyśleć zwłaszcza o ochronie przed typowymi letnimi dolegliwościami. Należą do nich m.in. problemy, które przytrafiają się na skutek upałów lub długo utrzymywanej pozycji siedzącej w drodze na wczasy. Ma to miejsce podczas jazdy samochodem, autokarem lub pociągiem. W takich sytuacjach często doskwierają bóle nóg oraz obrzęki. Aby im zapobiegać, warto zabrać ze sobą w podróż urządzenie Normatec. Specjalne akcesoria umożliwią jego wygodne przenoszenie. Sprawdź, dlaczego system do drenażu Normatec jest tak przydatny podczas urlopu.

 

System Normatec ‒ jakie korzyści może przynieść w podróży?

 

Wyjazd na wakacje to moment, w którym każdy chciałby oderwać się od problemów i dolegliwości. Aby rzeczywiście tak było, warto zabrać ze sobą najważniejsze w tym celu akcesoria. Konieczna będzie dobrze przygotowana apteczka, zawierająca wszystkie leki stosowane na co dzień. Należy w niej umieścić także środki doraźnej pomocy. Ważnym punktem na liście do spakowania jest także system Normatec. Dlaczego drenaż limfatyczny jest przydatny w czasie wakacyjnego wyjazdu? 

  • usprawnia krążenie krwi oraz limfy, dzięki czemu przeciwdziała obrzękom 
  • zapobiega uczuciu ciężkich nóg
  • zmniejsza skurcze łydek, co umożliwia komfortowe wędrowanie
  • pozwala na szybsze odprowadzenie metabolitów z mięśni, gdy wakacje spędzane są aktywnie.

Korzystając z urządzenia Normatec na urlopie można potraktować taki zabieg jako dodatkowy, relaksujący moment dnia. To sprawi, że oprócz korzyści zdrowotnych drenaż limfatyczny może stać się jednym z elementów wspomagających wakacyjny wypoczynek. 

 

Jak spakować urządzenie Normatec do samolotu lub pociągu? 

 

Normatec można przewozić za pomocą specjalnie przystosowanych do tego akcesoriów. Należą do nich torba, w której mieści się urządzenie wraz z mankietami oraz wygodny plecak. To rozwiązanie sprawdzi się także na wycieczce objazdowej. Możliwość łatwego rozpakowania pozwala skorzystać z urządzenia zaraz po dotarciu do pokoju hotelowego. 

 

 Drenaż mechaniczny po całym dniu na plaży

 

Przyjemną czynnością urlopową jest wygrzewanie się na gorącym piasku. Jednak pozycja leżąca przy wysokiej temperaturze otoczenia może wiązać się z zastojami płynów. Na skutek tego pojawiają się obrzęki, a nogi są ciężkie i obolałe. Dlatego po całym dniu plażowania warto zadbać o swoje zdrowie. Pomóc powinna gimnastyka usprawniająca krążenie krwi w nogach. Ćwiczenia takie polegają na wykonaniu krążeń stóp oraz zgięć i wyprostów w stawach skokowych i kolanowych. Następnie dobrym pomysłem będzie zastosowanie systemu Normatec z użyciem nogawek do drenażu limfatycznego. Takie postępowanie po plażowaniu:

  • poprawia krążenie krwi, dzięki czemu zmniejszą się powstałe w ciągu dnia obrzęki i poprawi się komfort wczasowicza
  • pozwala zapobiegać skurczom łydek. 

To ważne, gdyż w czasie upałów zwiększa się tendencja do utraty minerałów. Niedobór magnezu lub potasu powoduje skurcze mięśniowe. Podstawą w takiej sytuacji jest uzupełnienie elektrolitów. Oprócz tego, chcąc zmniejszyć nasilenie objawów skurczowych, pomocny będzie także drenaż mechaniczny. 

/userdata/public/assets//94957512_140251000886094_4513364384861044321_n%20%281%29

 

 

Aby utrzymać dobre samopoczucie spędzając wiele czasu na plaży, poza drenażem limfatycznym należy pamiętać także o diecie pełnej owoców i warzyw, które dostarczają wszystkich niezbędnych składników. Tak zaplanowana regeneracja po plażowaniu sprawi, że czynność ta będzie zdrowsza. Konieczny jest także krem z wysokim filtrem. Dzięki takiemu postępowaniu nie tylko krążenie płynów będzie pod ochroną, ale też skóra. 

 

System Normatec na aktywnych wakacjach

 

Amatorzy górskich wędrówek i innych urlopowych aktywności fizycznych z pewnością chętnie skorzystają z drenażu limfatycznego po całym dniu trekkingu. Wracając ze szlaku, bardzo dobrą formą odpoczynku będzie założenie nogawek systemu Normatec i uruchomienie urządzenia. Pozwoli to szybciej zregenerować siły, zwłaszcza po wysiłku w upalny dzień. Drenaż mechaniczny pozwoli też zapobiec zakwasom, a mięśnie będą szybciej gotowe do następnej trasy. Dzięki temu nazajutrz można wstać w pełni sił i energii do kolejnych letnich aktywności. 

Te wszystkie zalety sprawiają, że warto zabrać ze sobą system Normatec w każdą podróż. Drenaż mechaniczny sprawdzi się po wyjściu z samolotu lub wielogodzinnej jeździe samochodem. Będzie przydatny także po całym dniu plażowania. Przyniesie ulgę również po wysiłku w czasie wakacyjnych aktywności. Wygodny sposób transportowania systemu Normatec umożliwia zabranie go w każdą podróż. Warto więc wpisać swój sprzęt drenażowy na listę rzeczy do spakowania na wakacje. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl