System Normatec w przygotowaniach do triathlonu
System Normatec w przygotowaniach do triathlonu

Treningi w triathlonie stanowią cały proces, mający za zadanie przygotować organizm do startu w trzech dyscyplinach sportowych. Bieg, pływanie i kolarstwo angażują odmienne grupy mięśniowe, co powinna uwzględnić każda jednostka ćwiczeniowa. Aby usprawnić proces przygotowań i międzytreningową regenerację, warto korzystać z drenażu limfatycznego. Sprawdź, w jaki sposób system Normatec może wesprzeć triathlonistów. 

 

Drenaż limfatyczny w przygotowaniach do triathlonu

 

W przygotowaniach do startów w triathlonie ważne jest zachowanie właściwych proporcji pomiędzy wzmocnieniem mięśni, a ich rozciągnięciem, aby zachować elastyczność włókien. Należy pracować także nad wytrzymałością najważniejszych grup mięśniowych, które będą brały udział w każdej z trzech aktywności. Konieczne będą również ćwiczenia stabilizujące tułów, kręgosłup i stawy. Dotyczy to przede wszystkim stawów skokowych i kolanowych. 

 

Aby jeszcze lepiej przygotować się do startów należy, podobnie jak w każdej dyscyplinie sportowej korzystać z wiedzy specjalistów. Dlatego przy intensywnych treningach bardzo przydatne będą wskazówki i działania fizjoterapeuty oraz masażysty. Warto wesprzeć się także drenażem mechanicznym z użyciem systemu Normatec. Taka forma odnowy biologicznej jest bardzo wygodna, gdyż pozwala wykonywać drenaż także w domu. Wspomoże to jeszcze lepiej przygotowania do startu. 

 

 /userdata/public/assets//IlMOTNnQ

Działanie systemu Normatec u osób przygotowujących się do triathlonu

 

Osoby trenujące biegi, kolarstwo i pływanie mogą czerpać wiele korzyści z drenażu mechanicznego z systemem Normatec. Należą do nich:

 

  • Poprawa krążenia krwi w trenowanych grupach mięśniowych.  

Dzięki działaniu drenażu mięśnie będą lepiej odżywione, a także dotlenione. Wpłynie to korzystnie na efektywność treningów wytrzymałościowych.

  • Mniejsza tendencja do gromadzenia się produktów przemiany materii mięśniowej (zakwasów). 
  • Dzięki zastosowaniu systemu Normatec zminimalizuje się ryzyko bólu i zmęczenia mięśni nóg po treningu. Jest to ważne przede wszystkim w kolarstwie i w biegach. Takie działanie ma duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy w niedalekiej odległości zaplanowane są starty jeden za drugim. Skraca to czas potrzebny na regenerację, dzięki czemu mięśnie są szybciej gotowe do ponownego podjęcia aktywności.

Do zalet systemu Normatec należy też wygodna możliwość zabrania urządzenia na zgrupowanie sportowe. Specjalnie w tym celu przygotowana torba lub plecak pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria do drenażu mechanicznego. 

 

Jak korzystać z systemu Normatec w przygotowaniach do triathlonu?

 

Trenując kolarstwo, bieganie oraz pływanie intensywnie pracują zarówno kończyny górne, jak i dolne. Warto więc wspierać te partie drenażem limfatycznym. Aby wykonać mechaniczny masaż kończyn dolnych, należy użyć nogawek systemu Normatec. Po biegu i jeździe na rowerze, w których bardzo intensywnie pracowały łydki, dobrze będzie zadbać o odżywienie i dotlenienie właśnie tych partii mięśniowych. W tym celu należy wybrać nogawki długie, które będą działały również w obrębie podudzia. Ponadto warto skonsultować się z trenerem lub z fizjoterapeutą i uzgodnić czas oraz siłę kompresji zastosowanej w systemie drenażowym. Specjalista podpowie także zalecaną częstotliwość wykonywania zabiegu, znając indywidualne predyspozycje organizmu. 

 

Następnie można wykonać drenaż kończyn górnych z zastosowaniem rękawów do systemu Normatec. Jednak wcześniej należy uzgodnić z fizjoterapeutą, czy te dwa rodzaje drenażu wykonywać tego samego dnia, czy rozdzielić je na kolejne dni. Można przykładowo zaplanować także masaż kończyn górnych rano, a kończyn dolnych wieczorem. 

 

Drenaż limfatyczny z urządzeniem Normatec jest w stanie bardzo wspomóc przygotowania do triathlonu. Dodatkową zaletą jest możliwość stosowania takiego masażu w warunkach domowych. Dzięki temu osoba aktywna regularnie dba o odpowiednie odżywienie włókien mięśniowych, przez co będą one lepiej przygotowane do startu. Walory zdrowotne i treningowe urządzenia Normatec sprawiają, że warto wykorzystać je w sportach triathlonowych.

/userdata/public/assets//_wdd-normatec-pulse-pro-nowe

/userdata/public/assets//wdd-normatec-pulse-2.0-masazer-limatyczny

/userdata/public/assets//wdd-normatec-akcesoria-nowe-spodenki-regeneracyjne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl